REKLAMA


Czy położyć tynk od razu po dociepleniu


data aktualizacji: 27-11-2015, 12:46
wyświetleń: 3914

Czy położyć tynk od razu po dociepleniu

Docieplanie budynku jest pracą etapową. Przestrzeganie zaleceń producentów pozwoli uzyskać oczekiwany efekt oraz zachować wysoką jakość tynku. Zgodnie z zaleceniami producentów do właściwych prac tynkarskich można przystąpić po odpowiednim przygotowaniu podłoża oraz całkowitym jego wyschnięciu. Praktykuje się dwa podejścia, oba są słuszne, jednak mają zarówno plusy jak i minusy. Każdy indywidualnie musi rozważyć, na czym bardziej mu zależy:

  • tynki nakładane od razu po dociepleniu, dzięki czemu zyskamy oszczędność czasu bo ekipa ma już rozłożone rusztowania i może bezpośrednio przejść do kolejnego etapu prac. Możemy wówczas wynegocjować również lepszą cenę za całość prac
  • w drugim przypadku mówi się o nakładaniu tynków w następnym sezonie, kiedy to można zaobserwować i łatwo wprowadzić wszelkie poprawki i przeróbki bez niszczenia struktury. Musimy jednak liczyć się z tym, że fachowcy za taką pracę policzą więcej.

Podobnie jest w przypadku podbitki, którą można montować przed tynkowanie lub po tynkach. Podbitki układane przed tynkami narażone są na uciążliwe zabrudzenia. Można sobie z tym poradzić stosując folie ochronną oraz wybierając dokładną ekipę. 


autor: wald55

< poprzednia porada   następna porada >Zobacz więcej treści z działu: Docieplenie ścian i sufitów
Zobacz więcej treści z działu: Izolacje


NAJNOWSZE ZDJĘCIA W GALERII

PORADNIK

NASZE SERWISY