REKLAMA


Jaki strop w domu bez poddasza użytkowego


data aktualizacji: 24-11-2015, 13:02
wyświetleń: 7286

Jaki strop w domu bez poddasza użytkowego

Budowa domu jednorodzinnego z łagodnym dachem, tzn. takim, w którym wysokość strychu nie przekroczy 2 m w szczycie, pozwala zaoszczędzić kilka groszy na stropie. Jeśli strych będzie pełnił funkcję nieogrzewanego składziku odwiedzanego sporadycznie, zamiast skomplikowanego stropu typu teriva lub ciężkiego stropu żelbetonowego można zastosować strop drewniany z belek.

Ściany parteru oczywiście należy związać wieńcem z zazbrojonego betonu a belki stropowe drewniane ułożyć na wieńcu i połączyć z murłatami tak aby pełniły również rolę wiązarów.

Sufit w takim domu można podwiesić do belek - wykonując suchą zabudowę z płyty gipsowo-kartonowego lub zastosować np. sufit napinany. Między belkami od góry ułożyć ocieplenie a na belkach ubić podłogę z płyty osb lub desek. Pamiętajmy, że budując taki strop i docieplając go musimy zachować warstwy izolacji takie jak w przypadku izolacji dachów skośnych.

Czyli od dołu:

płyta G-K > folia paroizolacyjna > wełna mineralna > membrana paroprzepuszczalna > podłoga na strychu.


Oczywiście zmiana rodzaju stropu w projekcie jest zmianą konstrukcyjną i wymaga aktualizacji dokumentacji projektowej przez architekta i konstruktora.


autor: budowlaniec

< poprzednia porada   następna porada >Zobacz więcej treści z działu: Ściany i strop
Zobacz więcej treści z działu: Stan surowy


NAJNOWSZE ZDJĘCIA W GALERII

PORADNIK

NASZE SERWISY