REKLAMA
REKLAMA


Płyta gk do zabudowy, okładzin i sufitów. Rodzaje płyt gipsowych - klasyczne, zielone i czerwone



wyświetleń: 1480

Płyta gk do zabudowy, okładzin i sufitów. Rodzaje płyt gipsowych - klasyczne, zielone i czerwone

Służą do wykańczania wnętrz i podnoszą bezpieczeństwo użytkowników. Ze względu na szerokie zastosowanie, łatwość i szybkość montażu, cieszą się ogromną popularnością. Zobacz, jak dzięki nim wygładzisz powierzchnię ścian oraz stworzysz izolację przed ogniem i działaniem wilgoci.

 

Płyta karton-gips - estetyka, docieplenie i akustyka

 

Najpopularniejszy materiał budowlany do dzielenia pomieszczeń w postaci ścianek działowych. Nadaje się do tworzenia systemów suchej zabudowy, zabudowy poddaszy i sufitów podwieszanych. Sprawdza się w przypadku wyrównywania ścian, tworzy izolację akustyczną i - dzięki wełnie mineralnej - pomaga docieplać budynki.

Montuje się ją na profilach metalowych i mocuje wkrętami, a po skończonej pracy można pomalować płytę na dowolny kolor, położyć na niej tapetę lub kafle. Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to to, że jej nośność jest niższa niż w przypadku ściany ceglanej. Zastosujesz ją w pomieszczeniach, w których wilgotność nie przekracza 70 %.

 

Czerwona płyta gk - chroni przed ogniem

 

W sklepach spotkasz ją pod oznaczeniem GKF. Wokół rdzenia gipsowego znajduje się włókno szklane, które sprawia, że płyta jest ognioodporna. Montuje się ją w każdym pomieszczeniu, w którym panuje zwiększone ryzyko wystąpienia pożaru - na drewnianych poddaszach, w miejscach użyteczności publicznej i innych. W montażu i formowaniu zachowuje się jak standardowa płyta g-k. Wyróżnia się minimalną grubością - np. w przypadku płyt z serii PRO Fire Rigips liczy ona zaledwie 18 mm.

 

Wykorzystując czerwone płyty gk, stworzysz ognioodporne ścianki działowe, które w dodatku lepiej wygłuszą pomieszczenia niż zwykła płyta gipsowo-kartonowa.

Montaż Rigips na poddaszu

 

Zielona płyta gk - wysokie parametry wodoodporne

 

Do łazienek, kuchni i innych pomieszczeń, w których panuje podwyższony poziom wilgotności powietrza. Tzw. płyta GKBI bez problemu wytrzymuje wilgoć w okolicach 70%, a przez 10 godzin na dobę znosi nawet 85% - np. w miejscach, których tylko okresowo intensyfikuje się ilość pary wodnej.

 

Impregnuje się ją środkiem hydrofobowym, który zwiększa napięcie powierzchniowe wody. Tym samym spływa ona po powierzchni płyty, nie przedostając się do środka. W sklepach rozpoznasz ten rodzaj płyty po zielonych kartonach. Płyty impregnowane typu H2 Rigips mają dodatkowo nadrukowaną miarkę, dzięki której montaż przebiega szybko.

 

Płyta g-k - sposób na szybki remont

 

Znajduje szerokie zastosowanie zarówno w domach prywatnych, jak i miejscach publicznych. Jest uniwersalna, a w zależności od potrzeb można ją dowolnie giąć, formować i wykańczać. Dostępna w kilku rodzajach wykazuje odporność na działanie ognia i wilgoci. Dzięki temu płyta z gipsu i kartonu może być stosowana w pomieszczeniach o wyższych wymaganiach ochronnych.

 

Podwyższa estetykę miejsca, zasłania krzywe ściany, nierówne sufity i instalacje pod nimi. Podnosi izolacyjność pomieszczenia, bo może być stosowana z systemami ociepleń - np. wełną mineralną.

 

W sklepach znajdziesz ją w standardowych rozmiarach o szerokości 1200 mm i długości 2000, 2600 lub 3000 mm.

 

Płyta gipsowa z łatwym montażem - sprawdź rodzaje płyt u producenta

 

Szukasz materiałów, które wymagają minimum pracy i szybko się montują? Zobacz ofertę Rigips - znajdziesz  szeroki wybór płyt o różnych parametrach i właściwościach. Zwróć uwagę na spłaszczone krawędzie, dzięki którym szpachlowanie przebiegnie szybko, sprawnie i co najważniejsze - dokładnie. Łatwo uzyskasz gładką powierzchnię i izolację przed ogniem, wodą, a przy okazji poprawisz akustykę.


 

 

Kontakt w sprawie produktów:

logo_rigipsRigips - Saint-Gobain Construction Products Polska sp. z o.o.

ul. Cybernetyki 21
02-677 Warszawa
infolinia: 800 163 121
www: rigips.pl


źródło: Rigips - Saint-Gobain Construction Products Polska sp. z o.o.

  następna porada >



Zobacz więcej treści z działu: Strych i poddasze użytkowe
Zobacz więcej treści z działu: Dach


NAJNOWSZE ZDJĘCIA W GALERII

PORADNIK

NASZE SERWISY